PTZ-камера

 PTZ-камера - це камера оснащена системою приводів для повороту, нахилу та зумування. Під керуванням вбудованого контролера вона прямує на задані об'єкти. Навести камеру можна вручну, за допомогою пульта дистанційного керування, а також скористатися апаратною або програмною системою наведення. 

Як зробити спілкування по відеозв'язку досить комфортним, щоб учасники сприймали його як живе? Досягти такого ефекту можна, якщо камера захоплюватиме не лише загальний план кімнати, а й конкретного учасника. Переходи між сценами мають бути швидкими та плавними, щоб спілкування не викликало дискомфорту та не відволікало учасників від обговорення робочих питань. Для цього краще використовувати PTZ-камеру. 



Погляд зсередини

Області застосування

  • Конференц-системи
  • Управління
  • Рекомендації на вибір
  • Системи відеоспостереження
  • Управління

Пристрій PTZ-камери

Назва походить від абревіатури Pan (панорама) Tilt (нахил) Zoom (зум). Цих трьох параметрів достатньо, щоб спрямовувати камеру на об'єкти чи людей. Це робиться за допомогою мініатюрних електродвигунів. PTZ-камеру можна умовно розділити на наступні частини: 


  1. світлочутлива цифрова матриця; 
  2. об'єктив з приводом зумування; 
  3. блок повороту камери вліво і вправо; 
  4. блок нахилу камери вгору і вниз; 
  5. плата управління; 

Розберемо камеру і подивимося як вона влаштована 

Щоб краще зрозуміти як працює PTZ-камера давайте розглянемо її пристрій.  

Як правило корпус PTZ-камери зроблений з пластику або металу з досить широкою і стійкою основою.На лицьовій панелі розташовуються інфрачервоний приймач для дистанційного керування, а ззаду - інтерфейсні роз'єми. PTZ-камера має невелику масу і її досить легко закріпити на будь-яку поверхню, будь-то стеля або стіна з гіпсокартону. }

На рухомій платформі камери розташовані дві порожнисті стійки, між якими закріплена камера, всередині однієї зі стійок розташовується приводний механізм, він змінює кут нахилу. 

Трохи нижче ми бачимо оптичний датчик. Це кінцевий вимикач, він необхідний для визначення позиції камери після вмикання. потік світла в оптичному датчику, це сигнал, що об'єктив знаходиться в самому низу і бере це положення за точку відліку. Далі кут нахилу змінюється простим підрахунком кроків мотора від крайньої нижньої точки. }

Спрягаемый фланець нерухомий, а в центрі знаходиться 2 кабелі: силовий для управління моторами і шлейф цифрової матриці.

Могутні крокові мотори, що використовуються для наведення PTZ-камери, забезпечують швидке і точне позиціонування на промовців. Ремінні передачі знижують рівень шуму. 

Рекомендуємо ознайомитися з відеороликом знятим на виробництві PTZ-камер.Виробник? з яким ми співпрацюємо понад 5 років, поділився з нами ексклюзивним матеріалом.З цього відео ви дізнаєтеся, як виглядають виробничі процеси і як тестуються камери перед виходом на ринок.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Системи відображення інформації - пряма та зворотна проекція

Використання інтерактивної дошки

Мультимедійна система конференц-залу: проектуємо грамотно