Інтерактивні технології майбутнього
Бірмінгем готується до вересневої The Education Show. Це найбільша експозиція освітніх ресурсів для дітей. Все, що придумано сьогодні для того, щоб навіть найменшим було цікаво пізнавати світ, представлено на огляд батькам та педагогам у графстві Уорікшир. Шоу технологічних досягнень у місті, яке вважається одним із основних центрів технічної освіти, продовжує графік знайомств із цифровими новинками. У Великій Британії цього року така демонстрація досягнень науки, яка приходить зі своїми розробками до шкільного класу, друга. Зачин, як завжди, поклала в січні BETT.
Позаминулої зими на знамениту британську виставку потрапив Петро Положевец. Його враження та аналіз ситуації на ринку освітніх технологій стали основою статті «Цифровий час ще не настав: але англійська система освіти вже готова до нього», опублікованій у №7 «Учительської газети» за 12 лютого 2008 року. лондонський дощик, що зустрів його, нехай навіть і «непомітний», і чотири дні вбирання в себе інформації про те, «як досягти успіху, використовуючи нові програмні продукти та інформаційно-комунікаційні технології», не мали нічого спільного з моїм стрімким відвідуванням колишнього залізничного вокзалу – 28055 квадратних метрів суцільного вікторіанства.
В «Олімпії» нині розташовуються і три пов'язані собою внутрішніми переходами виставкових комплекси, і резиденція аукціону «Сотбіс». Чергова біля входу нагадала Росію. Але на тому, що люди знемагали в очікуванні відкриття експозиції, аналогія з рідною країною і вичерпала себе.Зимове сонце підкреслювало красу будинків фешенебельного Кенсінгтона.
Стрілки на годиннику проголосили: «Можна», і народ поступово покрочив на шоу під назвою BETT. Відразу за порогом довелося розбиратися з хитромудрим пристроєм, який займається реєстрацією гостей. Апаратів, у системну пам'ять яких кожен вводив дані про себе, було досить багато, тож агресивної битви за першість не сталося. Роздрукувавши собі бейджик і намагаючись зорієнтуватися за виданим до цього традиційного показу інноваційних технологій в освіті книзі-гіду, вступила в країну мрій. – це ідея.
Розробники цифрового обладнання люблять наголошувати, що вони пропонують рішення, а не техніку. Важливо реагувати на найрізноманітніші потреби наповнення машин миттєво, адже сучасний користувач сьогодні точно знає, що йому потрібно, що його влаштовує і що хотілося б додати, змінити. Демонстрація продукції нового покоління на BETT дозволяє людям наблизитись до світу віртуальних реалій та усвідомити, що всі ті інтерактивні доповнення до уроку – це не фокуси, а доступні кожному операції.
Це не інше життя, це реальність сьогодення. Тут є можливість кожному освоїти техніку, що сподобалася. І виявляється, жодних захмарних знань педагогам не потрібно.Спробувавши, вчитель розуміє, що освоїти нові технології нескладно, зате які при цьому можливості відкриваються! Адже краще один раз побачити, ніж сто почути, і та картинка, яка як ілюстрація до теми немов за помахом чарівної палички виникає на екрані, набагато сильніше здатна впливати на вразливу дитину, ніж навіть найяскравішу розповідь. Викладач працює в одному інтерактивному середовищі зі школярами. Це дуже поєднує в співтворчості, спрямованій на збагачення пізнавального багажу.
Програма семінарських занять в рамках виставки вражаюча. Розробники проводять найрізноманітніші майстер-класи, що дозволяють отримати учаснику такого дійства свідоцтво про те, що така тема прослухана. Мені вдалося отримати цей сертифікат після лекції фахівця Smart Technologies Джо Скривентса, який пояснював аудиторії, що зібралася в конференц-залі, секрети ефективної дії уроку: інтерактивна дошка в змозі не тільки надавати за бажанням будь-яку наочну інформацію, але й супроводжувати її звуками, що відповідають сюжету та настрою! Такий барвисто представлений і цілком реалістично озвучений процес ознайомлення школярів з темою забути неможливо…
Комментарии
Отправить комментарий